Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja

Učenici 3.a razreda sudjeluju u međunarodnom projektu Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja u okviru kojeg surađuju s učenicima iz 3.r OŠ Križevci pri Ljutomeru iz Slovenije.

Prvi online susret održan je 26. ožujka na veselje svih odmah prvi školski sat. Učenici su se međusobno upoznali, predstavili imenima, ispričali malo jedni drugima kakav je život u njihovim školama, čemu se vesele i što im je u školi teško (neka to ostane mala tajna).

Gornjostubički đaci s učiteljicom Ivankom Lisak već od početka polugodišta slušaju Ding dong priče slovenske autorice Jane Bauer koje im čita knjižničarka Ines  te su rješavali različite kreativne zadatke nakon čitanja koje će pripremiti prijateljima. Slovenskim đacima učiteljica se zove Mateja Kozar, a koordinatorica projekta je Katja Koroša, prof. slovenskog jezika.

Kako je susret brzo završio, dogovoreno je da se s aktivnostima nastavi do sljedećeg kratkog online susreta – naučili smo da se to veli srečanje na slovenskom, a vrhunac našeg druženja dogodit će se prilikom posjeta naših slovenskih prijatelja u lipnju koji se s nestrpljenjem očekuje.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 9. 4. 2024.