6.a

Informacije: A-petak,5.sat

B-četvrtak,5.sat

Dani kruha-terenska nastava u Hižakovec

Dana 10.listopada 2014. povodom dana kruha posjetili smo Hižakovec. Prema planu učiteljica posjetili smo dvorac Golubovec, slikali smo se ispred rodne kuće Matije Gupca, pogledali smo živi arhiv Gupčeve lipe te pomolili  se u kapeli sv.Križa. Dobro smo se zabavili!

Prema našem osmijehu možemo zaključiti da je i drugima bilo dobro!Umorni,ali zadovoljni vratili smo se oko 13:00 h u školu.

smileysmiley

Izlet u Zagreb

Dan pred Nikolinje, 5.12.2014. mi smo, 6.a sa ostalim višim razredima krenuli na izlet u Zagreb. Tamo smo najprije pogledali predstavu "Kraljević i prosjak" u kazalištu "Merlin", a zatim smo otišli pogledati izložbu "Volim Matematiku". Najviše nam se dojmila soba beskonaćnosti. Poslije smo šetali gradom i razgledavali okićeni grad Zagreb pred Božić.  Ludo smo se zabavljali, iako je bilo hladno.

Sretan i blagoslovljen Božić te sretnu Novu 2015. godinu želi vam 6.a!

6.a kod okićenog bora:

SUPER DEČKI IZ NAŠEG RAZREDA

Dečki iz našeg razreda su na satu tehničkom izradili veći model Leonardovog mosta. Jednostavnim oblicima i s malo mašte pretvorili su ga u malo veću verziju.

BRAVO DEČKI!

Fašnik

Ove godine fašnik se održao 14.2.2015. kod Sportskog doma. Ovogodišnja tema je bila voće i povrće. Mi smo zajedno da 6.b nastupili kao seljaci i brajde, tj. grožđe. Prvo su dečki pjevali na pjesmu Sel si bum pod brajde, glumeći da beru grožđe. Poslije su cure kao brajde plesale na pjesmu All abou that bass. Za tu izvedbu smo osvojili 3. mjesto. Naš ples možete pogledati na ovom videu:

Škola u prirodi-Pozdrav proljeću

Učenici šestih razreda,20.3.2015. išli su kao i ostali razredi,u školu u prirodi,tj. Pozdrav proljeću. Krenuli su kroz Pasansku goricu do Dobrih Zdenaca. U Dobrim Zdencima u Lojzekovoj hiži pogledali su prezenaciju o drveću,šumama i o šumarstvu koju ima je predavao Tibor Littvay,šumar. Poslije su se odmorili na igralištu iza Lojzekove hiže. Na povratku su svratili u PŠ Dobri Zdenci. Oko 14:00 h vratili su se u školu puni dojmova i naravno, umorni.

« Lipanj 2017 »