Gostovanje pripovjedačice bajki Margarete Peršić

U četvrtak, 16.11.2023. u našoj školi gostovala je književnica i pripovjedačica bajki Margareta Peršić. Učenici razredne nastave te petih i šestih razreda imali su priliku čuti i vidjeti kako narodne bajke, s kojima su se do sada susretali jedino čitajući ih, izgledaju u svom pravom obliku – ispričane uživo.

Nije lako djeci 21. stoljeća koja su okružena digitalnim sadržajima približiti stare narodne bajke, no gospođa Margareta prava je majstorica i, što je još važnije, duboko je uvjerena u dobrobiti koje susret s narodnim bajkama imaju za učenike.

Reakcija publike u našoj školi potvrdila je pretpostavku da je taj susret bio pun pogodak, učenici su uživali, velikim pljeskom nagradili umjetnicu i postavili važno pitanje: „Kad će ova gospođa doći opet u našu školu?“

Važno je ovim putem javno zahvaliti izdavačkoj kući Školska knjiga koja je ovo gostovanje omogućila i time na najljepši mogući način „zatvorila“ Mjesec hrvatske knjige.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 20. 11. 2023.