Obilježen Svjetski dan čitanja naglas

U petak 1.2.2019. obilježen je u našoj školi Svjetski dan čitanja naglas. Toga smo dana započeli projekt čitanja Mali čitači u malom mjesecu (veljači).

Knjižničarka je osmislila projekt kojim se učenici 4.a i 4.b razreda aktivno uključuju u aktivnost poticanja čitanja svojih suučenika u 2.a i 2.b razredu. Tijekom 5 tjedana učenici čitači pripremit će i izražajno pročitati nekoliko priča iz zbirke Kaktus bajke hrvatske književnice Sunčane Škrinjarić. Za mlađe učenike nakon čitanja pripremljeno je niz kreativnih zadataka. Već pri prvom susretu bilo je jako ugodno i svi su uživali u aktivnostima. Moramo i spomenuti da su virusi, koji su pohodili 4.a, stvarno testirali njihove sposobnosti snalaženja u nepredvidivim situacijama, no četvrtaši su i taj test uspješno položili.

Osim toga, čitalo se naglas i u Predškoli gdje polaznicima nezaboravne trenutke u svjetovima čudesnih bajki priređuje nekoliko učiteljica, pedagoginja i knjižničarka uključene u RECEPTION projekt kako bi nastavile aktivnost koja je lani u istraživanju dokazala da se čitanjem naglas razvijaju verbalno-lingvističke sposobnosti djece.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 2. 2. 2019.