Povist mista moga

Osnovna škola „Rogoznica“ po sedmi je put objavila likovno-literarni natječaj Povist mista moga. Naša je učenica Laura Lisak (5. a) osvojila drugo mjesto za svoj literarni rad „Kaj su se ljudi delali vu mojemu kraju“.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Stari alati i zanati. Laura je u svom sastavku na kajkavskom narječju pisala o zanatima koji su specifični za njezin kraj. To je bila priča o šoštarima, kovačima, lončarima, medičarima, pčelarima i drugim zanatima. Za svoj je rad dobila priznanje, vrijedne knjige te proizvode rogozničke Učeničke zadruge „Krtol“.

Svečana dodjela nagrada i priznanja održana je u prostorijama OŠ „Rogoznica“ u četvrtak, 18. svibnja 2017. godine u sklopu proslave Dana škole. Domaćini su tim povodom pripremili veselu  priredbu punu pjesme, plesa i zanimljivih igrokaza. Svoje su goste dočekali iznimno toplo i ljubazno tako da je svima bilo teško napustiti osunčan rogoznički kraj.

Laura je u Rogoznicu otputovala u pratnji ravnateljice Sanje Knezić i učiteljice Nikoline Fruk. Tijekom svog boravka u Dalmaciji stigla je obići Rogoznicu, posjetiti susjedni grad Primošten, vidjeti grad Skradin s vidikovca na Odmorištu Krka, mnogo toga naučiti, steći novu prijateljicu, a čak je našla vremena i za kratko kupanje!

Još jednom čestitamo Lauri na njenom uspjehu te pozivamo ostale učenike da iduće godine i oni sudjeluju na natječaju Povist mista moga.

objavio: NIKOLINA FRUK   datum: 19. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »