Projekt poticanja čitanja - Čitamo naglas

Ove godine ponovno uživamo čitajući. Naš se projekt poklopio s aktivnostima u Europskoj godini čitanja naglas koju je proglasila Europska organizacija za promicanje čitanja "EU READ".  Knjižničarka Ines odabrala je naslove kojima će privući učenike da u slobodno vrijeme čitaju zanimljive knjige koje nisu lektira.

Učenici 4. a razreda otkrili su pustolovinu u seriji knjiga s naslovom Čarobna kućica. Nakon što su naglas čitali prvi dio iz serijala autorice Mary Pope Osborne Dinosauri prije mraka, ostali naslovi nisu dugo čekali u  knjižnici na svoje čitače.

Učenici drugih razreda otkrivali su Kaktus bajke Sunčane Škrinjarić. Malo je knjižničarka čitala naglas, malo su sami u sebi čitali.

Više slika na poveznici.

Bilo je zanimljivo, osobito kad je jedna priče iz zbirke Kaktus bajke poslužila kao pomagalo u podjeli straničnika koje smo dobili iz škole u  Texasu, SAD.

Na kraju smo aktivnost završili gledanjem animiranog filma Čudesna šuma koji je nastao po motivima iz Kaktus bajki, a režirao ga je Milan Blažeković.

Učenici prvih razreda uz pomoć slikovnica iz fonda naše knjižnice te Kutije pune osjećaja otkrivaju četiri temeljna osjećaja.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 28. 11. 2013.