e-Twinning projekt Bajka nas spaja

Učenici 4.b razreda zajedno s učenicima III:osnovne šole iz Murske Sobote čitaju bajku Hansa Christiana Andersena i međusobno razmjenjuju dojmove, razmišljanja, ilustracije preko platforme za međunarodnu online suradnju učenika i učitelja e-Twinning.

Projekt Bajka nas spaja/ Pravljica nas povezuje ima za cilj poticanje čitanja i istraživanje međusobnih sličnosti dvaju slavenskih jezika - hrvatskog i slovenskog - na primjeru bajke najpoznatijeg svjetskog bajkopisca Hansa Christiana Andersena.

Kako se radi o učenicima mlađe školske dobi, rezultati projekta objavljeni su na sigurnom prostoru na webu kojem mogu pristupiti samo sudionici projekta. Na taj način ujedno se i promovira sigurno korištanje interneta.

Projekt je osmislila knjižničarka Ines Krušelj-Vidas u suradnji s učiteljicom Ivankom Lisak iz naše škole i knjižničarkom Zlatkom Horvat iz III. osnovne šole u Murskoj Soboti.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 4. 11. 2013.