Međunarodni dan pismenosti - 8.9.2013.

Ove godine Međunarodni dan pismenosti je posvećen “pismenostima za 21. stoljeće” kako bi naglasio potrebu za ovladavanjem “osnovnih čitalačkih vještina za sve” te za osposobljavanjem svakoga mnogim naprednim oblicima pismenosti kao dijela cjeloživotnog učenja.

U našoj školi tradicionalno smo Dan pismenosti obilježili u ponedjeljak 9.9.2013. štandom na kojem su učenici mogli zamijeniti pročitane časopise po principu: koliko si donio, toliko možeš uzeti.

Na školskom panou je službeni plakat Međunarodnog dana pismenosti s kratkim objašnjenjem zašto se taj dan u svijetu na tako poseban način obilježava. Tu su i zapisi učenika 4.b razreda koji su razmišljali na temu: Priznajem, lijepo je što znam pisati. Više slika pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 9. 9. 2013.