Pano povodom Dana dječje knjige

IBBY ili u prijevodu Međunarodni odbor za knjige namijenjene mladima obilježava 2. travnja 2013. - Međunarodni dan dječje knjige kako bi se mlade ljude inspiriralo da zgrabe knjigu i krenu čitati.

Međunarodni dan dječje knjige slavi se od 1967. godine, a datum je odabran prema rođendanu Hansa Christiana Andersena, autora mnogih poznatih dječjih bajki (Ružno pače, Mala sirena, Djevojčica sa šibicama,…) kako bi se promovirala ljubav prema čitanju i svratila pažnja na dječje knjige.

Tim povodom na panou izlažemo radove učenika 2.a i 2.b razreda koji su nastajali tijekom veljače i ožujka kada su im učenici 4.a i 4.b razreda čitali naglas Kaktus bajke Sunčane Škrinjarić. U anketi koju su riješili nakon aktivnosti učenici su uglavnom izjavili da su im bajke bile odlične, dok su ih slušali bilo im je zanimljivo i smiješno, čitanje je uglavnom trajalo točno koliko treba, imali su i nekoliko poticajnih prijedloga za sljedeće čitanje (da im čitaju drugi učitelji, da im čitaju stariji učenici, da mame dođu čitati u školu) a nakon čitanja rješavali su zanimljive zadatke.

Na panou su izloženi radovi učenika koji su zapravo bili zadaci vezani uz čitanje bajki.

Pozivamo vas da dođete u knjižnicu i „uberete“ svoje bajke kojima ćete otkrivati nove svjetove.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 27. 3. 2013.