Književni susret s Mladenom Kopjarom

Književnik Mladen Kopjar posjetio je po prvi puta našu školu u petak 24.3.2023. Susreo se s učenicima svih petih razreda kojima je ovo bio prvi susret s književnikom uživo. Naime, kao generacija čije je školovanje obilježila pandemija bolesti Covid-19 s književnicima su se dosad uglavnom družili online.

Možda je upravo to bio razlog da su đaci jako pažljivo slušali gospodina Kopjara i stvarno ga „izrešetali“ pitanjima o njegovom životu i djelu. Naravno da ih nisu zanimali uobičajeni podaci iz biografije koji se mogu pronaći u knjigama kojima je autor, već „životno važne stvari“ poput toga za koji nogometni klub navija, koji mu je omiljeni sport  i sportaš, voli li boraviti u prirodi, jesu li u njegovim djelima prikazani njegovi susjedi, kako mu je išla matematika i slično.

Mora se priznati da se gospodin Mladen odlično snašao i na postavljena pitanja iskreno odgovarao (a to je uvijek najbolje!) pa je publika bila zadovoljna. Sat Hrvatskog jezika brzo je prošao i moramo priznati da se u knjižnici više ne traži samo lektirom propisana knjiga Žganci od vanilije već i zbirka bajki Zvjezdanin prah te zbirke pripovjedaka Autobus za Mjesec i Poštanski Marko kao i romani Čokoladne godine i Suze za pingvine.

Učenici su za uspomenu kupili knjige koje je ponudila izdavačka kuća Alfa uz čiju je pomoć ovaj susret bio i organiziran.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 27. 3. 2023.