Drugi virtualni susret s đacima iz OŠ Križevci pri Ljutomeru

U petak 17.3.2023. održan je drugi virtualni susret učenika 2.a razreda s đacima iz OŠ Križevci pri Ljutomeru u sklopu projekta Čitanje ne pozna granice/Branje ne pozna meja. Za ovaj su se susret svi unaprijed lijepo pripremili.

Slovenski učenici predstavili su nam svoju abecedu pa su hrvatski đaci uočili da je kod njih 25 slova u abecedi i da nemaju ć,đ,dž, lj i nj. Zatim su otpjevali jednu veselu slovensku pjesmicu.

Za hrvatske su đake pripremili pitanja koja su pomogla da se međusobno upoznaju i usporede: Što radite u slobodno vrijeme? Koja vam je najdraža aktivnost na satu Tjelesne i zdravstvene kulture? Znate li kojeg slovenskog sportaša? Koji je vaš najdraži predmet u školi? Koji je vaš omiljeni hrvatski pjevač?

Zaključilo se da je igra Graničara, odnosno Med dvema ognjema najpopularnija; da su omiljeni školski predmeti različiti za učenike kao i aktivnosti koje rade u slobodno vrijeme, ali hrvatskog pjevača Petra Grašu svi rado slušaju.

Prije čitanja knjige Nenavadna knjižničarka autora Andree i Kašmira Huseinovića učenici su zamišljali neobičnu knjižničarku – ona može čarobirati, njezine knjige lete…

Učenici iz Gornje Stubice otpjevali su i otplesali Mali ples, napravili knjigu o prvom susretu s prijateljima iz Slovenije te su naslikali Macu Papučaricu iz svoje mašte. Radovi su objavljeni u e-knjizi koju su na kraju ovog druženja svi zajedno pogledali: https://read.bookcreator.com/pqDOQD8cZ9M9t9WvETEEZgpcT5y2/x-my-PjdQNWjeXyPCI2Qnw .

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 17. 3. 2023.