Razigrane lutke gospođe Jadranke

Nakon što smo književnike mogli upoznati samo online, konačno smo 28.veljače 2023. uživo razgovarali s autoricom brojnih igrokaza. U utorak je u goste našoj školi stigla književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov čija su djela đaci upoznali u svojim čitankama.

Susret uživo bio je prilika za razgovor, ali i upoznavanje s lutkama koje u rukama gospođe Jadranke stvarno ožive. Jedan školski sat nije bio dovoljan već se protegnuo i na odmor. Učenici nižih razreda matične škole s punom su koncentracijom pratili, kao publika sudjelovali te reagirali dječje veselo i spontano na šaljive i kratke zgode koje su nas nasmijale, ali i poučile te svojim prenesenim značenjima  malo potaknule na razmišljanje.

Zanimljivo je bilo čuti kako obični predmeti, poput starih čarapa, spužvi, kuhinjskih podmetača, kartonskih kutija za jaja, pletenih košara i torbica, tikvi i tikvica uz par krpica mogu postati vol, magarac, puž, kornjača, strašni vuk, krokodil, lav, patka, labud, ovan ili jarac… Potrebna je samo mašta kao neizostavan začin za ovu kreativnu igru u kojoj možemo zaposliti ručice u izradi lutkica i eto zamjene za sveprisutne ekrane.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 1. 3. 2023.