Naša mala knjižnica

Otkako je izdavačka kuća Ibis grafika pokrenula projekt Naša mala knjižnica, redovito barem jedan razred iz naše škole sudjeluje u njemu. Ove godine projektu u kojem se čitaju knjige koje potiču na čitanje uz promišljanje, stvaraju aktivne čitače koji razmišljaju, analiziraju i počinju drukčijim očima gledati svijet oko sebe sudjeluju učenici 4.a i 4.b razreda.

Ove godine predloženi su kvalitetni naslovi autora iz Finske, Slovenije, Litve, Belgije i Hrvatske.

Čim uđete u učionice četvrtih razreda, znat ćete da su se uključili u projekt jer imaju čitateljski kutić u razredu iako svaki razred na svoj način organizira druženje s knjigama.

Učenici 4.a u svom kutiću

Na primjer, učenici 4.a razreda uključili su se u aktivnost razmjene književnih junaka. Nakon prijave, koordinatori su ih spojili s đacima iz OŠ Borovo pa su naši četvrtaši za njih izradili straničnike:

... i poslali im knjižnog junaka zeca Bobija.

Zec Bobi se negdje u pošti izgleda mimoišao s Mjedvedićem Borom kojeg su partneri poslali u Gornju Stubicu.

Medvjedić Boro je sa zanimanjem razgledao čitateljski vlakić kojeg su učenici u svom razredu postavili i već se unaprijed veseli druženju s našim đacima i njihovim pričama. Naime, da bi vagon mogao doći na zid, mora biti ispunjem naslovima knjiga koje su đaci pročitali.

Dobili smo vijest da je i naš zec Bobi sretno stigao u OŠ Borovo:

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 24. 1. 2023.