Novi članovi školske knjižnice

Krajem 1. polugodišta već tradicionalno priređujemo svečano učlanjenje naših učenika prvog razreda matične škole u školsku knjižnicu. Svečanoj atmosferi doprinose članovi Dramske grupe koji pod vodstvom učiteljice Vesne Jakopović prirede igrokaz prema priči Sunčane Škrinjarić: Miš u knjižnici.

No, ove godine krajem polugodišta zaredale su viroze tako da je na učlanjenju u knjižnicu 22.12.2022. bilo samo pola učenika iz 1.a razreda. Odlučili smo ponoviti sve početkom 2. polugodišta 12.1.2023. i oni đaci koji su igrokaz drugi puta gledali, nisu imali ništa protiv jer su naši glumci stvarno bili dobri.

Ponovili smo kako se savjesni članovi knjižnice odnose prema posuđenim knjigama, koja se pravila u knjižnici trebaju poštivati i najvažnije učenici su posudili zanimljive knjige.

Sve u svemu – veselo je završilo intenzivno druženje s knjižničarkom koju sada đaci rado posjećuju i samostalno biraju zanimljive knjige koje im (još uvijek) čitaju njihovi stariji ukućani.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 24. 1. 2023.