Stigli prvi straničnici iz Kanade

Učenici naše škole ponovno su se ove godine uključili u projekt Bookmarks exchange koji provodi Međunarodna udruga školskih knjižničara. Prvi straničnici došli su u petak 15.12.2017. iz škole  Morgan Elementary school Surrey, u blizini grada Vancouvera,  iz Kanade.

Pogledajte kakve smo lijepe radove dobili, a uz njih je stiglo i pismo koje u prijevodu glasi:

Draga gospođo Kruselj-Vidas i učenici,

Mi smo završili naše straničnike. Bilo nam je zabavno učiti o Hrvatskoj i izrađivati straničnike  za vas. Naši su učenici napravili straničnike koji su vezani uz čitanje ili uz simbole Kanade. Možda ćete primijetiti „150“ na nekim straničnicima: to je zato jer Kanada 2017. slavi 150. rođendan.  Mnogi učenici crtali su sobove, medvjede, dabrove, guske sve su to životinje koje imamo u Kanadi. Hokej je jedan od naših nacionalnih sportova zato su neki učenici crtali predmete vezane uz hokej. Također ćete primijetiti javorov list (koji se nalazi na našoj zastavi) to je zato što mi imamo puno javora (i javorovog sirupa) u Kanadi.

S nestrpljenjem očekujemo vaše straničnike.

Sretan vam Mjesec školskih knjižnica!

Shirley Kingdon

Već u ponedjeljak mailom je stigla i ova kratka poruka:

Danas smo primili vaše straničnike. Puno vam hvala za pismo i objašnjenje što vaši straničnici predstavljaju. Učenici su odradili nevjerojatan posao,  straničnici su prekrasni!

Eto, ovo je najbolja motivacija da i dogodine nastavimo s tim projektom.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 20. 12. 2017.