Ponovno kreće projekt Čitamo mi u obitelji svi

U domove učenika trećih razreda početkom sljedećeg polugodišta stiže ruksak pun knjiga. Naravno, nastavljamo s projektom Čitamo mi u obitelji svi u suradnji s Hrvatskom mrežom školskih knjižničara. Svrha navedenog projekta je poticanje čitanja kod učenika trećih razreda, obnova fonda školske knjižnice i promicanje čitanja kao važne sastavnice cjeloživotnog učenja.

U mjesecu studenom održavaju se roditeljski sastanci na kojima knjižničarka pojašnjava zašto je važno unaprijediti vještinu čitanja, zatim slijedi odabir zanimljivih knjiga i napokon početkom sljedećeg polugodišta ruksak kreće na put. Kad se ruksak vrati s putovanja po domovima učenika nove knjige naći će svoje mjesto na policama školske knjižnice i postat će dostupne svim članovima.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 11. 2017.