Gostovanje književnice Jadranke Čunčić Bandov

U ponedjeljak 20.3.2017. u našoj smo školi ugostili književnicu i lutkaricu Jadranku Čunčić Bandov. S gošćom su se družili svi učenici nižih razreda matične i područnih škola te polaznici predškole.

Širom otvorene oči i puna koncentracija koja najčešće kulminira salvom smijeha, slika su publike na književnom susretu s Jadrankom Čunčić Bandov. Veseli i razigrani razgovori najrazličitijih likova ili pak rimovane šaljive pjesmice koje su, prema iskazu autorice, same od sebe nastale čim je izradila lutke ispunile su školski sat koji je proletio. Književnica je održala 3 susreta s našim učenicima (U PŠ Sveti Matej i 2 u matičnoj školi) i svaki put je iskreno pohvalila publiku koja je bila pristojna, reagirala na primjeren način, pažljivo pratila pa čak i sudjelovala u izvođenju igrokaza.

Gospođa Jadranka cijelo je vrijeme male gledatelje poticala da i sami krenu u kreativnu pustolovinu izrade lutaka za koje nikada ne trebaju skupi materijali. Najvažniji sastojak zapravo je lutkareva mašta.

Eh, da nam je više puta družiti se s tetom Jadrankom i njezinim kreativnim lutkama!

Glumiti se može i ispred paravana...

...pa čak i u publici.

Tata vol i mali volić pun svakojakih pitanja.

U Svetom Mateju - igrokaz Slon i Bubamara.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 3. 2017.