Održan virtualni književni susret s lektirnom autoricom Majom Brajko Livaković

U srijedu 12.10.2021. treći školski sat u učionice 5.a, 5.b i 6.b ušla je književnica Maja Brajko Livaković. Naravno, bez obzira na svu maštu koju imamo, ipak nije fizički boravila u isto vrijeme na tri mjesta nego smo se koristili tehničkom opremom i suvremenim alatima za komunikaciju te se razgovor s autoricom odvijao online.

Iskoristivši prigodu da su navedeni razredi imali sat Hrvatskog jezika, u suradnji s Društvom hrvatskih književnika i voditeljem Male tribine DHK piscem Hrvojem Kovačevićem organiziran je ovaj susret – još uvijek u Mjesecu hrvatskih knjižnica i uoči Mjeseca hrvatske knjige. Djela Maje Brajko Livaković čitaju se u petom i osmom razredu pa je to bila prigoda da učenici porazgovaraju o djelima koja su već pročitali ili da se zainteresiraju za ona koja će tek čitati. Učenici su se spremno uključili u razgovor i postavili mnoštvo pitanja, a književnica je prenijela svoju poruku kako ju je na pisanje navela želja da  djeci podijeli svoju poruku: ljudi trebaju živjeti u skladu s prirodom i svim živim bićima oko sebe, pa tako posebnu pažnju treba posvetiti svojim prijateljima i onima najbližima, ali također pomoći svima koji su na bilo koji način ugroženi, nesretni, s problemima. Pogledavši tako oko sebe i pomažući, pa makar i sitnim svakodnevnim dobrotama, učinit ćemo ovaj svijet boljim i ljepšim mjestom za život.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 13. 10. 2021.