Straničnici otputovali

Projekt razmjene straničnika sa školama iz inozemstva ove se godine neplanirano odužio jer su učenici petih i šestih razreda bili malo kod kuće, malo u školi. No, uspjeli su završiti i danas su straničnici otputovali - radovi petaša u Ljubljanu, u Sloveniju, a radovi šestaša u London, u Ujedinjeno kraljevstvo.

Partnerske škole s kojima su nas spojili organizatori ove godine su bile:

-za 5.r. - OŠ Danile Kumar, Ljubljana

-za 6.r. - St James Senior Girls' School. London

Naši straničnici odgovaraju na temu Međunarodnog mjeseca školske knjižnice “Finding Your Way to Good Health and Well Being” - Put do zdravlja i dobrobiti  predstavljajući pravila kojih se moramo pridržavati da bismo bili sigurni. Bez obzira jesu li ta pravila povezana s bolešću Covid-19, svakodnevnim životom ili čak prometom, ljudima u društvu trebaju neke smjernice da bi živjeli zajedno sretno. Mislimo da je to put do dobrog zdravlja i blagostanja.

Radovi učenika 6. razreda

Radovi učenika 5. razreda

Zahvaljujemo učiteljici Likovne kulture Boženi Lacković na angažmanu.

A učiteljica Tatjana Kontent uključila se ove godine u projekt i s učenicima šestih razreda pripremila materijale za izradu interaktivne karte Hrvatske koju smo također poslali našim prijateljima. Kartu možete pogledati na poveznici.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 8. 12. 2020.