ŠKOLA NEKAD

“Gdje bijaše nekoć zapuštena krčevina, danas se diže lijepa zgrada poput “Ville” koja uz školu imade stan za učitelja, te ostale nuzgredne prostorije, kao i vrt za kućnu porabu.“

(Iz školske Spomenice)

Škola u Svetom Mateju sagrađena je i otvorena 19. rujna 1904.g.

Prva nastavnica bila je Beatrica de Luca.

Godine 1904./5. u školu je upisano 62 dječaka i 21 djevojčica.

Učitelj Juraj Babić i njegovi bosonogi učenici

POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2016./17

PRVI NASTAVNI DAN U ŠKOLSKOJ GODINI 2015./16.

Prvi dan škole pozdravilo je prekrasno suncem obasjano jutro. Radosni, učenici su se okupili ispred škole, zujeći poput pčelica.

Neki učenici došli su u pratnji roditelja, neki su stigli školskim autobusom, a najmlađe đake veseljake, prvoškolce dopratili su njihovi roditelji. Na svojim licima nisu mogli sakriti uzbuđenje i veselje što su konačno posatli pravi đaci, a ne samo maleni predškolci. Neki čak od uzbuđenja nisu mogli spavati i jedva su dočekali kada će krenuti u školu i susresti svoje prijatelje te pokazati svima svoju pravu školsku trobu, knjige i pernicu.

Tko su i kako se zovu ti maleni prvoškolci? Pogledajte fotografiju, upoznajte ih i pozdravite učenike 1.razreda u školskoj godini 2015./2016.

Iva Blagec, Monika Kletuš, Natali Smetko, Teo Jakšić, Stjepan Kovačić, Matija Labaš, Nika Platužić i Mellanie Jakšić

Na kraju nastavnog dana, svi učenici, zajedno s roditeljima, mještanima  i učiteljicama sudjelovali su na misi Zaziv Duha Svetoga na početku školske godine. Zahvaljujemo se svećeniku Ivanu Jakopoviću na bogoslužju, zahvaljujemo se svim roditeljima i mještanima koji su zajedno s nama sudjelovali na misnom slavlju kako bi školska godina koja je ispred nas svima bila radosna, uspješna i zdrava.

Učenici PŠ Sveti Matej sa svećenikom Ivanom Jakopović.

Učenici 1.razreda sa svojim roditeljima.

Stjepan Kovačić (mama Valentina i brat), Teo Jakšić (mama Sandra), Mellanie Jakšić (tata Mihael i sestra), Iva Blagec (mama Marija), Monika Kletuš (mama Valentina), Natali Smetko (mama Marina i brat), Matija Labaš (mama Anica) i Nika Platužić (mama Davroka)

objavio: Bernarda Razum   datum: 7. 9. 2015.