Drugi susret Comenius Sporture timova u Beču, Austrija

Neposredno pred Božić vratili su se iz Beča članovi našeg Comenius Sporture tima s drugog susreta timova. Od 15.do 22. prosinca Beč u adventskoj atmosferi upoznale su Marta Bočkaj i Katarina Smetko, učenice 6.a razreda, a s njima su bili učitelji Dominik Karajić, Marko Mihaljinec i Ines Krušelj-Vidas.

Sukladno ciljevima projekta Marta i Katarina aktivno su sudjelovale u bogatom programu koji su za svoje goste pripremili učenici i učitelji NMSI & Junior High School (Österreichischer Austauschdienst) iz Beča. Sportski dio programa uključivao je igranje austrijskih tradicijskih igara u školskoj dvorani, klizanje, plivanje, sanjkanje, prisustvovanje treningu čuvene španjolske škole jahanja. No, u Beču se nije moglo izostaviti i kulturni razgled grada, okusi i mirisi božićnih sajmova, posjet Muzeju za povijest umjetnosti i prekrasnom perivoju dvorca Belvedere.

Naše su djevojke i ovaj puta vrlo uspješno predstavile našu zemlju. Imale su zadatak prikazati ljepote naših nacionalnih parkova te predložiti moguće sportske aktivnosti u njima. Kako su izgledale sve prezentacije možete pogledati na blogu projekta.

Osim toga, u Beču se radilo na prijedlogu loga projekta. Logo će uključivati sva ponajbolja logo rješenja iz zemalja partnera. Nas će predstavljati logo koji je izradila Josipa Šagud, 7.c.

Za sve dodatne informacije skoknite do školskog Comenius Sporture kutka na putu prema dvorani ili ispitajte osobno Martu i Katarinu kako im je bilo.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 29. 12. 2013.