Završetak e-Twinning projekta We speak different languages

Proslavom Europskog dana jezika službeno je završen e-Twinning projekt We speak different languages. Podjećamo da je e-Twinning besplatna i sigurna platforma za povezivanje učitelja, razvoj suradničkih projekata i dijeljenje ideja u Europi.

Iako smo već na naslovnoj stranici objavili vijest o obilježavanju Europskog dana jezika, čekali smo i naše partnere iz Poljske u školi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach da na službenom blogu objave rezultate svog rada. Više pogledajte na poveznici.

Podsjećamo da je to bio projekt s ciljem skretanja pozornost na probleme u komunikaciji zbog  jezične raznolikosti. U tu svrhu pripremljenje su informacije za učenike o slavenskim jezicima, logo projekta, razlikovni rječnik, snimke jednostavnijih fraza u programu s avatarima - Voki . Sudjelovanje u projektu u posljednjem koraku aktiviralo je cijelu školsku zajednicu. Iz navedenih razreda 4b, 5a, 6a, 6b, 6c, 7b, 8a, 8b  i 8c grupa dobrovoljaca je pripremila štand na kojem su predstavili određenu europsku zemlju. Bili su to plakati, prezentacije, izložbe suvenira i propagandnih materijala, tradicionalna jela i pića. Naučili su i nekoliko osnovnih riječi (uglavnom pozdravi) na jezicima zemalja koje su predstavljali. Predstavili su ih svim ostalim učenicima škole koji su imali priliku vođeni svojim nastavnicima posjetiti priređenu aktivnost na sam Europski dan jezika 26.9.2013.

Zajednički rad na projektu omogućio je učenicima da razumiju vrijednost učenja stranih jezika, razvijaju kreativnost, timski rad, steknu znanja o drugim zemljama i da se integriraju.

Projekt je također omogućio međunarodnu razmjenu nastavnih metoda sa školom u Poljskoj te sudjelovanje roditelja i lokalne zajednice.

Za svoje aktivnosti dvije škole dobile su certifikat, a rad je poslan i na vrednovanje u Nacionalnu agenciju. Rezultate čekamo.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 1. 11. 2013.