Putujem s knjigom/Potujem s knjigo

U Mjesecu hrvatske knjige pokrenut je međunarodni projekt Putujem s knjigom/Potujem s knjigo u suradnji s prijateljskom školom Križevci kod Ljutomera iz Slovenije s ciljem poticanja čitanja i razmjene iskustava učenika u prijateljevanju s knjigom.

Inspirirani slovenskim uspješnim višegodišnjim projektom Bralna značka kojim se kod učenika potiče čitanje iz užitka, odlučili smo i našim učenicima pružiti priliku da se odmaknu od standardnog shvaćanja lektire i sami krenu u istraživanje uzbudljive literature za mlade. Pozvali smo zainteresirane učenike sedmih i osmih razreda da u fondu knjižnice odaberu knjige koje ih zanimaju, popričaju ukratko o njima sa svojim učiteljicama/učiteljem na satu Hrvatskog jezika i možda najzanimljivije predstave čitavom razredu. Te su aktivnosti mogli zamijeniti za klasičnu obradu lektire. Popis predloženih knjiga je u prilogu.

Paralelno na sličan način rade i đaci u Križevcima kod Ljutomera. Oni su nas pozvali da dođemo k njima na njihovu manifestaciju Noč branja u siječnju 2017. Najaktivniji naši učenici za nagradu će otputovati u Križevce i provesti noć sa svojim prijateljia u njihovoj školi - zabavljajući se i, naravno, družeći se s knjigama. Koordinatorice projekta su učiteljica iz slovenske škole Katja Koroša i knjižničarka Ines Krušelj-Vidas.

Omotnica čitateljske putovnice - rad učiteljice Armine Rod

Čitateljska putovnica projekta

Priloženi dokumenti:
Putujem_s_knjigom.docx (12.82 KB)

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 30. 11. 2016.