Kampanja za zdrav život u 5 koraka

U okviru našeg Comenius Sporture projekta koji je završio u srpnju 2015. na školskoj razini prošle smo školske godine uspješno provodili kampanju 5 koraka do zdravog života u kojoj su aktivno sudjelovali svi učenici od 4.-8. razreda, a članovi Sporture grupe bili su koordinatori.

Pogledajte priloge i radove naših učenika.

Učenici osmih razreda bili su zaduženi za prvi korak pod nazivom Ugasi TV ili računalo i postani aktivniji. Učenici 8.a napravili su anketu, 8.b naučili đake nižih razreda igrati tradicijske igrice, 8.c izradili prezentaciju.

Fotografije s prezentiranja:

Učenici sedmih razreda razradili su 2. korak Kampanje: Budi aktivan svaki dan. 7.a napravio je anketu u svom razredu, 7.b pokazao je na koji su način đaci aktivni kad borave u školi, 7.c donio je pregršt prijedloga kako povećati fizičku aktivnost tijekom dana kod kuće.

Učenici šestih razreda će potražili su rješenja za 3. korak Kampanje: Jedi manje grickalica i odaberi zdraviju hranu. 6.a anketom je istražio prehrambene navike učenika, 6.b pronašao je recepte za zdrave grickalice i pripremili su ih, 6.c analizirao je nezdrave i zdrave grickalice.

Učenici petih razreda u 4. koraku Kampanje poručili su: Jedi više voća i povrća.

Za kraj učenici četvrtih razreda obradili su 5. korak Kampanje: Odaberi vodu kao piće.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 21. 9. 2015.