STEAMing projekt

oznaka projekta: 2019-1-IE01-KA201-051545

web stranica projekta: https://www.steamingproject.eu/

Početkom školske godine 2019./2020. naša škola uključena je u novi ERASMUS+ trogodišnji projekt. Ovaj projekt fokusiran je na STEAM edukaciju i osposobljavanje (STEAM je akronim za Science, Technology, Engineering, Art and Design, and Mathematics – Znanost, Tehnologija, Tehnika , Umjetnost i dizajn i Matematika), kako učitelja tako i učenika.

Novi se projekt zove STEAMing što je kratica za "STEAM: INternational Guidance to best practice“ (STEAM: međunarodne smjernice prema dobroj praksi). Radi se o partnerstvu 5 institucija koje se bave primarnom i sekundarnom edukacijom u 5 različitih zemalja: Irskoj, Hrvatskoj, Norveškoj, Portugalu i Grčkoj. Glavni koordinator je Clare Education Center iz irskog grada Ennisa.

Povećanje znanja i kompetencija iz predmeta STEAM radi poticanja inovacija i kreativnosti ključni su prioriteti europskih i nacionalnih obrazovnih politika za 2020. godinu i nadalje. Ovim projektom adresira se ta potreba putem identifikacije i analize primjera dobre prakse u STEAM edukaciji u navedenih 5 zemalja. Trans-europsko istraživanje ima za cilj odgovoriti na ključno pitanje “što djeluje, gdje, zašto i za koga“ u STEAM edukaciji. Rezultati i zaključci koristit će se za produkciju inovativne palete praktičnih proizvoda i resursa za obuku i podršku svih članova ciljane skupine u bilo kojoj europskoj zemlji: nastavnika, ravnatelja škola, savjetnika za obrazovanje, administratora i drugih odgovornih osoba.

STEAMing vijesti

Prijedlozi projektnog loga

Sve su partnerske zemlje imale zadatak izraditi prijedlog za logo projekta.

Naš prijedlog je izradila učiteljica Armina Rod jer je zadatak trebalo napraviti u vrijeme kada se u našoj zemlji odvijao štrajk prosvjetnih djelatnika.

Glasovanjem je izabran logo projekta kojeg su predložili irski partneri.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 7. 6. 2020.