PŠ Sveti Matej

49 245 Gornja Stubica

049/271-580

BAŠ VOLIM ZIMSKE RADOSTI

Možda ima ljudi koji ne vole zimu, ali vjerujemo da ne postoji netko tko će reći da ne voli barem neku od zimskih radosti. Ako i ne voli, neka mu i bude tako: "Mi ih volimo",  glasio bi današnji odgovor učenika iz PŠ Sveti Matej.

Šteta bi bilo ne osjetiti miris snijega, njegovu ljepotu i čarolije koje nam pruža. Tako su danas učenici PŠ Sveti Matej uživali u zimskim radostima sanjkajući se, kotrljajući se niz brijeg u Svetom Mateju. Naime, već prije istražili su mjesto gdje bi se mogli sanjkati i uživati u zimskim radostima. Ovog puta, to mjesto bila je prekrasna nizbrdica kod razrednog prijatelja, Leona Jelovečki, tik do njegove kuće. Učenici su donijeli svoje sanjke, plastične tanjure i ostale rekvizite za sanjkanje. Leonov djed pripremio je i vreće napunjene slamom. Staza je već bila spremna kao i vesela srca svih učenika koji su jedva dočekli da jurnu niz nju. I tako, jedan za drugim spuštali su se, kotrljali, padali, dizali... Naravno, i učiteljice zajedno s njima. Rumenih obraza i osmijeha na licu nakon sat vremena okupili su se na čajanku koju je uz ukusne i slasne kolačiće pripremila Leonova mama, Marina. Zahvalili su se domaćinima na gostoprimstvu te vesela lica, okrijepljna tijela krenuli  put prema školi, a zatim svojim kućama. Jedino što se moglo čuti, bile su rečenice oduševljenja i pitanja: "Učiteljice, kada ćemo opet ići?", "Bilo mi je super!", "Hoćemo li ići drugi puta kod mene?"

objavio: Bernarda Razum   datum: 23. 1. 2017.