Posjet Muzeju neandertalaca u Krapini

Bilo mi je supeeeer! Tako su govorili učenici u povratku sa Terenske nastave u Krapini.

Danas, ujutro u 9.57 h sa ŽE stanice u Gornjoj Stubici krenuli su učenici nižih razreda matične i svih područnih škola zajedno sa svojim učiteljicama vlakom do Krapine u posjet Muzeju neandertalaca.

Kada su se udobno smjestili u vlak, s osmijehom na licu krenuli su učenici sa svojim učiteljicama put prema središtu naše županije-Krapini. Veselje i radost na licima učenika nije se mogla sakriti, posebice onih učenika koji su se prvi puta vozili vlakom.

Stigavši u Krapinu, učenci su se podijelili u nekoliko grupa. Jedni su krenuli prema brdu Hušnjakovo-nalazištu pračovjeka, a drugi u razgled grada i kulturno-povijesnih znamenitosti.

Učenici su pod stručnim vodstvom razgledali Muzej neandertalaca i s oduševljenjem gledali film o pračovjecima te postav samog muzeja.

Puni dojmova i obasjani jesenskim suncem sretni i veseli vratili su se vlakom na ŽE stanicu Gornja Stubica u 16.56 h gdje su ih dočekali roditelji i školski autobus s kojima su se odvezli svojim kućama.

objavio: Bernarda Razum   datum: 30. 10. 2014.