Martina trećenagrađena na Maloj nagradi Gjalski

Rad učenice OŠ Matije Gupca Martine Kovačić, iz 6.b razreda trećenagrađeni je rad na ovogodišnjoj Maloj nagradi Gjalski. Martina je za tekst Berba zaslužila posebnu pohvalu prosudbenog povjernstva jer ga je napisala na kajkavskom dijalektu, a publiku je osvojila svojom iskrenom interpretacijom na svečanosti dodjele Male nagrade koja se održala 21.10.2014. u OŠ Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku. Čestitamo!

više na portalu Školske knjige.

Na ovogodišnji natječaj pristigla su 52 učenička rada. Šest je radova pohvaljeno, a tri su nagrađena. Prvu nagradu osvojio je David Podhraški, učenik 7. r. OŠ Sveti Križ Začretje za rad Moja prva detektivska priča, drugu nagradu Život je slika rad učenice Manuele Žučko iz 8.r. OŠ Đure Prejca Desinić, Martinin rad Berba osvojio je treće mjesto. Martinina mentorica je učiteljica Vesna Jakopović. Osim vrijednih nagrada koje je osigurao sponzor Školska knjiga, Martinu i njezinu učiteljicu na proljeće očekuje nagradno višednevno putovanju u Crikvenicu u organizaciji Grada Zaboka na kojem će se družiti sa svim dobitnicima nagrade. Nadamo se da će ovaj uspjeh potaknuti i naše ostale učenike na aktivnije sudjelovanje u nagradnom natječaju Male nagrade Gjalski sljedeće školske godine.

Martina čita nagrađeni rad

Predsjednica prosudbenog povjerenstva gospođa Željka Horvat-Vukelja uručuje nagradu

Ravnatelj OŠ K.Š.Gjalski g. Polanović uručuje nagradu mentorici Vesni Jakopović

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 10. 2014.