Pozdrav jeseni u PŠ Sveti Matej

U petak, 10. listopada 2014. učenici iz  PŠ Dubovec išli su u Područnu školu Sveti Matej. Vozile su nas Matijina i Mihaelova mama.

Kada smo stigli u Područnu školu Sveti Matej najprije smo se upoznali s učenicima, a poslije smo išli u razgledavanje Područne škole Sveti Matej. Tada smo se pripremili za pečenje kruha i peciva.

Rasporedili smo se u četiri grupe. Ja sam bila u grupi s učiteljicom Helenom. Radili smo slance od sira i šunke. Pomagao nam je i vjeroučitelj Robert. Kada smo završili s pravljenjem slanaca otišli smo van na razgibavanje. Trčali smo pet krugova oko igrališta. Nakon toga je došao velečasni. Išli smo u razgledavanje crkve Sv. Mateja apostola. Usput smo otišli na igralište kraj Vatrogasnog doma. Povratkom u školu imali smo blagoslov kruha i peciva, a poslije malu priredbu. Mi iz Dubovca smo također nešto pripremili, neke recitacije. Mateja je bila prva. Ona je izvela recitaciju "Pek". Matija je izvodio monolog s Kruškicom Nestaškicom. Poslije njega sam ja bila na redu. Bila sam jako uzbuđena. Recitirala sam pjesmu "Kruh". Nakon toga smo se mogli poslužiti blagoslovljenom hranom. Mogli smo si uzeti i pudinge od čokolade. Poslije smo imali tjelesni. Podijelili smo se u četiri grupe. Moja grupa uvijek je bila treća. Preskakivali smo uže, a na kraju s učenicima iz Svetog Mateja povlačili uže.

Po nas je došla Mihaelova mama. Meni je bilo najljepše kad smo povlačili uže i skakali skok u vis.

Marinela Lukec, 4.razred

objavio: Bernarda Razum Magda Sinković   datum: 14. 10. 2014.