Održan 5. susret Comenius Sporture timova

U subotu navečer 11.10.2014. vratio se Sporture tim OŠ Matije Gupca Gornja Stubica u sastavu Antonio Boroša, Filip Hren, Magdalena Vrđuka i učiteljice Gordana Janđel, Ines Krušelj-Vidas s petog susreta Comenius timova koji se održavao u mjestu Boratyn u Poljskoj.

Domaćini su nam bili učenici i učitelji Javne gimnazije u Boratynu. Naime, u Poljskoj je drugačiji sistem školovanja i đaci već s 10 godina biraju srednju školu. Pripremili su nam zanimljiv i sadržajan program kako bismo u kratkih tjedan dana što bolje upoznali njihovu školu, mjesto i domovinu. Poljska je velika zemlja prepuna kulturnih znamenitosti i prirodnih ljepota pa im je bilo vjerojatno teško napraviti izbor za nas. Ukratko rečeno, bilo nam je lijepo. Vidjeli smo gradić Jaroslaw koji je blizu njihove škole, čuveni rudnik soli Wieliczka, prekrasni poviješću bogat grad Krakow, Bieszczadzki nacionalni park  na tromeđi Poljske , Slovačke i Ukrajine i ludo se zabavili u adrenalinskom parku u mjestu Radawa. U školi su učenici uživali u sportskim aktivnostima na novoizgrađenim školskim sportskim terenima, igrali tradicijske igre, ali i održali uspješnu prezentaciju o lokalnom sportu u Gornjoj Stubici, što je bila zadana tema za ovaj susret. Puno druženja s novim prijateljima, uvježbavanje komunikacije (ne samo na engleskom i poljskom već su se učile i poneke španjolske, nizozemske, njemačke i slovenske riječi), isprobavanje poljske hrane, sve je to ispunilo naše dane i tjedan dana je prohujalo.

Sljedeći susret već je zakazan kod nas u Gornjoj Stubici u ožujku 2015. godine. Imamo puno posla, ali se veselimo ponovnom susretu i druženju s prijateljima iz Comenius Sporture projekta u kojem možemo sudjelovati zahvaljujući potpori Europske unije posredovanoj putem Agencije za mobilnost i programe EU.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 14. 10. 2014.