e-Dnevnik u našoj školi

Ove školske godine i naša škola uključila se u projekt e-Dnevnik, sustav  za vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku. Aplikaciju je izradio CARNet te ona ima sve funkcionalnosti postojeće razredne knjige, uz dodatne funkcionalnosti koje omogućava uporaba informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Još prije četiri godine u tri srednje škole u Hrvatskoj uveden je kao pilot projekt e-Dnevnik, odnosno web aplikacija za vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku.

Prednost je i ta što će roditelji moći kad god požele od kuće vidjeti podatke o ocjenama, izostancima ili datumima kontrolnih radova svojeg djeteta.

Sigurnost također nije upitna jer funkcionira kao internet bankarstvo.

Ove školske godine i naša škola uključila se u projekt e-Dnevnik.

Uz postojeće funkcionalnosti koje sada ima razredna knjiga u papirnatom obliku, aplikacija ima i  sustav izvještaja koji omogućavaju analize pri pedagoškom praćenju. Dodatna prednost je suzbijanje neovlaštenog unosa, ali i slučajeva krađe i nehotičnog ili namjernog uništavanja razredne knjige koji se ponekad javljaju školama.

Uspostavljen je i sustav obavještavanja roditelja o izostancima djece, tako da roditelji čije je dijete izostalo prethodnog dana, dobiju e-mail s informacijom s kojeg sata je dijete izostalo te zamolbu da se jave razredniku u terminu za informacije.

Izrađena je i aplikacija e-Dnevnik za učenike i roditelje koja omogućava učenicima pregled ocjena, bilješki, izostanaka, lektira te raspored pisanih zadaća, koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav.

Poveznice i detaljne upute možete pronaći na našoj stranici

objavio: Neven Košec   datum: 11. 9. 2014.