Učenicima podijeljene potvrde za samostalno upravljanje biciklom u prometu

I ove školske godine naša škola se uključila u akcijski plan edukacije i osposobljavanja  učenika 5-ih razreda osnovnih škola na području Krapinsko-zagorske županije za sigurno upravljanje biciklom u prometu. Cilj edukacije i osposobljavanja učenika je stjecanje navike pravilnog i obaveznog korištenja sigurnosne opreme, poticanje sigurnog i odgovornog ponašanja djece i svih sudionika u prometu te trajno smanjiti broj žrtava u prometu: broj smrtno stradale djece, teško i lakše ozlijeđene djece.

U našoj školi je ove školske godine bio uključen 51 učenik/ca (5.a, 5.b i 5.c razred) od kojih je njih 49 uspješno završilo plan 'Prometne preventive 2014.'. Plan se provodio od veljače do svibnja 2014. godine. Učenici su bili uključeni u edukativne radionice i prezentacije nakon kojih su imali provjeru usvojenosti znanja u obliku testa iz poznavanja prometnih pravila i propisa i provjeru vještine upravljanja biciklom na poligonu spretnosti.

Provjera usvojenosti sadržaja

Provjera vještine upravljanja biciklom

Nakon uspješno osposobljenosti učenicima su izdate HAK-ove potvrde o samostalnom upravljanju biciklom u prometu.

Ponosni učenici (5.c) sa svojim potvrdama

Da bi se stanje sigurnosti u cestovnom prometu podignulo na višu razinu, društvo bi moralo ulagati stalne napore u poboljšanje prometne infrastrukture, a svi mjerodavni subjekti i sudionici u prometu morali bi sustavno razvijati prometnu kulturu.

Sretno našim najmlađim vozačima u prometu!

objavio: Marko Mihaljinec   datum: 12. 6. 2014.