XXVI. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske

26. smotra učeničkih zadruga RH održala se 23. - 24. svibnja 2014. godine u Zagrebu, u Boćarskom domu. Na smotri je svoj rad prezentiralo 60 učeničkih zadruga iz Hrvatske  i 20 županija, te jedna učenička zadruga iz inozemstva. 12 učeničkih zadruga  prezentiralo je svoje istraživačke radove,  a sudionici i posjetitelji mogli su sudjelovati na zanimljivim besplatnim kreativnim radionicama.

Naša učeničku zadrugu ‘’Matija Gubec’’, predstavljali su učenici Magdalena Lisak (7.b), Danijel Zebić (7.b) i Martina Lešković (7.c), u pratnji učiteljice Magde Sinković i učitelja Marka Mihaljinca.

Prvi dan smotre , nakon što smo se smjestili u hotel, počeli sa slaganjem i uređivanjem našeg izložbenog prostora, a zatim je došlo na red izlaganje istraživačkog rada. Naš rad je predstavljala učenica Magdalena Lisak, a bio je na temu ‘’Izrada ukrasnih i uporabnih predmeta pletenjem šiba i drva na području općine Gornja Stubica’’. Popodnevne sate smo proveli obilazeći ostale izložbeno-prodajne prostore, ali i sudjelovanjem na besplatnim radionicama u sklopu Festivala tehničke kulture koji se odvijao istovremeno na drugoj polovici dvorane Boćarskog doma.

Drugog dana u jutarnjim satima objavljeni su rezultati istraživačkih radova, a naš rad je po broju bodova zauzeo odlično 4. mjesto od ukupno 12 radova koji su bili pozvani na državnu smotru. U prijepodnevnim satima naša zadruga je održala radionicu za sve sudionike smotre. Na radionici se moglo vidjeti i naučiti kako nastaje predmet (košarica) pletenjem, a voditelj je bio gornjostubički aktivni košaraš Andrija Debeljak, koji je došao u pratnji ravnateljice naše škole, Sanje Knezić. Prisutni su pokazali interes i volju za ovim, nekada vrlo cijenjenim, zanatom. U popodnavnim satima još su nam se priključile naša voditeljica učeničke zadruge Štefanija Boltek-Mihaljevski i učiteljica Ivanka Lisak.

U predvečernjim satima slijedio je završni dio smotre i podjela priznanja i pohvalnica, te pozdravljanje sa prisutnima. Puni dojmova, ali i novo stečenih znanja i vještina, u večernjim satima vratili smo se u Gornju Stubicu.

Kako je sve prošlo možete pogledati u našoj fotogaleriji:

Iskrene čestitke učenicima koji sudjeluju u radu naše učeničke zadruge i koji su dio ovog uspjeha. Hvala njim!

objavio: Marko Mihaljinec   datum: 26. 5. 2014.