Naša škola Eko-škola

Međunarodna koordinacija za Eko-škole, na prijedlog Hrvatskog povjerenstva Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš, dodijelila je našoj školi status Međunarodne Eko-škole.

To znači da smo u cijelosti ispunili uvjete iz smjernica za provedbu programa Eko-škole i uredno izvršili sve potrebne radnje za stjecanje ovog međunarodnog priznanja. Svečanost obznanjivanja statusa, tj. podjele certifikata i Zelenih zastava održala se u petak, 16. svibnja 2014. u Zagrebu, u Gastro Globusu na Zagrebačkom velesajmu. Našoj školi dodijeljeno je 5 zastava (za matičnu školu, PŠ Dubovec, PŠ Dobri Zdenci, PŠ Hum Stubički i PŠ Sveti Matej. Svečanosti dodjele Zelenih zastava prisustvovale su učiteljice Nataša Mirt, Ivanka Lisak, Štefanija Boltek-Mihaljevski te domar naše škole Jadranko Kosec.

Nakon svečanosti u Zagrebu slijedi školska svečanost podizanja Zelene zastave koja će se održati na Dan škole, 11. lipnja 2014.

objavio: Marija Lisak   datum: 21. 5. 2014.