XVII. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

U razdoblju od 14.-16. svibnja 2014. održana je XVII. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola u Trogiru. Škola domaćin ove godine bila je OŠ kraljice Jelene iz Solina.  Našu školu i cijelu GLOBE ekipu predstavljali su učenici Lucija Drempetić (8.b), Monika Ilinić (6.b) i Lovro Jambrečina (6.a).  Pripremala ih je učiteljica Marina Mikulec uz pomoć ravnateljice Sanje Knezić, dugogodišnje GLOBE voditeljice.

Prvog dana smotre, nakon predstavljanja škola, na red je došlo izvlačenje startnih brojeva. Naša ekipa izvukla je startni broj devet, a zatim smo sudjelovali na prezentaciji projekata pojedinih škola, gdje smo naučili puno korisnih stvari koje ćemo koristiti u daljnjem radu.

Drugog dana u prijepodnevnim satima održano je orijentacijsko natjecanje. Budući da nam vremenske prilike nisu išle na ruku (jak vjetar i kiša) natjecanje je, za razliku od uobičajenog dosadašnjeg terenskog trčanja, održano u samome hotelu. Naša ekipa se vrlo dobro snašla i u zadovoljavajućem vremenu prošla "stazu" sa zadacima te na kraju osvojila odlično 8. mjesto u konkurenciji od 24 osnovne škole. Poslijepodne su učenici zajedno s mentorima posjetili grad Trogir.

Treći dan škola domaćin organizirala je edukativno-rekreacijski program. Posjetili smo antičku Salonu, nekadašnji glavni grad rimske provincije Dalmacije. Šetajući ruševinama i iskopinama te slušajući priče vodiča mogli smo zamisliti život koji je nekad tamo postojao.

Nakon Salone slijedio je završni dio smotre i natjecanja, dodjela zahvalnica i pohvalnica te pozdravljanje sa školom domaćinom i novim prijateljima. Sretni i puni dojmova krenuli smo kući u nadi da ćemo se sresti s njima i dogodine. Svim učenicima naše škole koji sudjeluju u GLOBE programu iskrene čestitke i veliko Hvala!

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 19. 5. 2014.