Osvojeno 1. mjesto na međunarodnom natječaju „Bogatstvo različitosti“ u Tavankutu

Osnovna škola Matije Gupca Gornja Stubica i ove je godine sudjelovala na međunarodnom likovno-literarno-novinarskom natječaju „Bogatstvo različitosti“. Njega organizira naša prijateljska Osnovna škola „Matija Gubec“ iz Tavankuta (Vojvodina, Srbija) za učenike osnovnih škola iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Rumunjske i Mađarske želeći potaknuti djecu na raspravu o suživotu s drugima i drugačijima, na razvijanje solidarnosti te na povezivanje s vršnjacima iz različitih krajeva. Ovogodišnja tema bila je Priča o prijateljstvu, a u kategoriji proznog rada naša je učenica Lorena Kovačić iz 7.b osvojila prvo mjesto i vrijednu nagradu! Lorena, čestitamo ti!

U Tavankut su 24. travnja 2014. g. otputovale Lana Boroša, Lora Haramustek, Mihaela Vlahović, Marina Šešerko i Barbara Herceg u pratnji svojih učitelja. Nakon dobrodošlice i okupljanja sudionika u prostorijama škole, učenice su smještene u obiteljima domaćina te su poslijepodne imale priliku sudjelovati u raznolikim radionicama (ljubavna, detektivska, slamarska, novinarska i ekološka). Iduće su jutro posjetile velik zoološki vrt smješten pored jezera Palić u Subotici, a u 15 sati prisustvovale su svečanoj dodijeli nagrada te kratkoj predstavi koju su izveli učenici tavankutske osnovne škole. Nakon prigodnog programa održana je misa u crkvi Srce Isusovo, blagoslov žita te humanitarni koncert na kojem su nastupila dva subotička crkvena zbora, Sveti Roman Melod i Collegium Musicum Chatolikum.

U subotu, 26. travnja, učenice su teškog srca napustile Tavankut. Bile su pune pozitivnih doživljaja, očarane gostoprimstvom i ljubaznošću domaćina. No, ono najvažnije što su ponijele sa sobom, bila je spoznaja da je (u)poznavanje nekog drugog, drugačijeg i različitog zaista pravo i istinsko bogatstvo za svakog čovjeka.

Neven Košec, učitelj informatike

objavio: Sanja Knezić   datum: 28. 4. 2014.