Posjet Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra

Korizma ili četrdesetnica vrijeme je godine u kojem se kršćani pripremaju za veliki blagdan, Uskrs. To je i  vrijeme u kojem smo naročito pozvani činiti dobra djela. Uključivši se u humanitarnu akciju Za bolesnu djecu u Bistri, učenici naše škole pokazali su da znaju činiti dobra djela i da žele pomoći onima kojima je to potrebno.

U Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra nalaze se pacijenti s najtežim oboljenjima, uglavnom nastalim pri porodu. Malo je tko od pacijenata pokretan, a gotovo dvije trećine vezano je uz postelju i tako će uglavnom ostati do kraja života. Rijetki mogu govoriti, a neki uopće ne mogu komunicirati. Žalosna priča tih ljudi potaknula nas je na razmišljanje pa se mnoštvo učenika odazvalo i učinilo dobro djelo. U ovoj akciji skupljali su se njima potrebni proizvodi: voćni sirupi (za razrjeđivanje), cedevita, kraš-ekspres, čokolino, vlažne maramice, šamponi, kreme za njegu tijela. Akcija je trajala od 24. ožujka do 4. travnja 2014. Učenici su pokazali svoje veliko srce te je mnoštvo kutija prepunih navedenih namirnica bilo spremno za odlazak u Bistru u četvrtak, 10. travnja 2014. Vjeronaučna grupa u pratnji vjeroučitelja Nikole Grdena, dio tamburaškog orkestra i pjevačkog zbora pod vodstvom učiteljice Marine Pakelj te voditeljica Predškole Ines Markus s nestrpljenjem su stigli pred bolnicu.

Pripremili smo prigodni program za sve pacijente i osoblje bolnice. Razveselili smo ih pjesmama Lijepi moj vrtić ograjen, Kad se male ruke slože i Lepe ti je Zagorje zelene te spletom pjesama u izvedbi tamburaša i pjevačkog zbora.

Nakon toga razgledali smo bolnicu i bolesnu djecu te donijeli ono što smo im  od srca darovali.

Ovaj naš mali doprinos barem nakratko učinio ih je sretnim pa je bilo lijepo vidjeti osmijeh na njihovom licu. Mnogo današnje djece zaokupljeno je materijalnim stvarima, a ne znaju koliko su zapravo sretna što su zdrava. Vjerujem da bi im posjet ovoj bolnici mogao promijeniti odnos prema drugima i način razmišljanja da počinju cijeniti ono što imaju.

Martina Hegol, 8.a

objavio: Marija Lisak   datum: 15. 4. 2014.