Fašnik 2014.

Ove godine, po prvi put, učenici naše škole u suradnji s Općinom Gornja Stubica sudjelovali su u tradicionalnom obilježavanju Fašnika na Trgu sv. Jurja u Gornjoj Stubici.

Već krajem mjeseca siječnja učenici su se pripremali za nastup koji su izveli u subotu, 1. ožujka 2014. Okupljanje učenika bilo je u školi, a zatim su u povorci krenuli prema gornjostubičkom trgu. Svoju kreativnost i maštovitost u likovnom, glazbenom, plesnom i scenskom izrazu pokazali su brojnim mještanima. Svi okupljeni sa zanimljivošću su pratili svaki nastup. Nakon nastupa naših učenika na trg je stigla povorka traktora prepuna različitih maski i kostima, dok su traktori bili ispisani šaljivim natpisima.  Kao i svake godine, bio je to dan proveden u zabavi, veselju i smijehu.

Nekoliko dana kasnije, točnije na sam fašnik, 4. ožujka 2014. u našoj je školi održan integrirani dan Fašnik. U dvorani škole održan je prigodni program u kojem je svaki razred izveo svoju točku kao i par dana prije na Trgu sv. Jurja. Prije nastupa učenici su se u školskoj kuhinji počastili tradicionalnim fašničkim krafnama. Tema ovogodišnjeg Fašnika bila je lik iz filma. Prigodni program započeo je izvedbom školskog zbora s pjesmom Najluđi dan te duhovitom izvedbom naših tamburaša. Bio je to zaista najluđi dan u godini u kojem je svatko mogao biti što je poželio.

Na sceni smo mogli vidjeti likove iz filmova Vlak u snijegu, Pirati s Kariba, Policijska akademija, Čudnovate zgode Šegrta Hlapića, Štrumfovi, Teen Beach Movie i mnoge druge. Dvorana je bila puna kauboja, raznih plesača, indijanaca, zombija, Batmana.

Učenici su na vrlo maštovit i zabavan način izveli svoje koreografije te tako dvoranu ispunili pravim fašničkim duhom. Na kraju smo zapalili zločestog Fašnika, krivca za sve nevolje koje su nas snašle u prošloj godini. Svojom maštom i kreativnošću uljepšali smo još jedan dan u našoj školi.

Martina Hegol, 8.a

objavio: Marija Lisak   datum: 5. 3. 2014.