Radionica „Spoznati posljedice uzimanja ovisničkih sredstava“

U sklopu Školskog preventivnog programa socijalna radnica Valentina Hanžek iz Gradskog društva Crvenog križa Krapina održala je radionicu o ovisnosti i posljedicama ovisnosti. Radionica je održana 18. veljače 2014. za učenike sedmih razreda.

Saznali smo da se ovisnost pojavljuje kada organizam više ne može normalno obavljati svoju funkciju bez neke tvari. Postoje razne vrste ovisnosti: nikotinizam, narkomanija, alkoholizam. Nakon uvodnog predavanja učenici su sudjelovali u radionici prilikom čega su ispunjavali listić s pitanjima o svojim iskustvima s ovisničkim sredstvima.

Uslijedilo je izlaganje učeničkih odgovora nakon čega smo zaključili da ovisnosti nemaju ni smisla ni koristi. Postajanjem ovisnikom narušavamo svoj život, ali i život sviju oko nas. Bilo je to vrlo poučno predavanje i nadamo se da je kod svih učenika probudilo svijest o opasnosti pušenja, pijenja alkohola i uzimanja droga.

Marija Lorena Kosec, Karla Haramustek, 7.a

objavio: Marija Lisak   datum: 21. 2. 2014.