Na početku 2. polugodišta

Dragi učenici,

evo nas opet u školskim klupama nakon zimskih praznika. Vjerujem da ste se dobro odmorili od svojih školskih obaveza i slobodno vrijeme iskoristili za igru i razbibrigu.

Pred nama je 100 nastavnih dana do kraja školske godine. Treba odmah prionuti na posao i odrađivati školske obaveze da bi vaš uspjeh ....

... u učenju i vladanju bio što bolji. Naročito se to odnosi na osmaše koji se pripremaju za srednjoškolsko obrazovanje da se lakše upišu u željenu školu.

Podsjećam vas na obaveze iz kućnog reda vezane uz pravila ponašanja u školi, unutarnjem i vanjskom prostoru, pravila međusobnih odnosa učenika, učenika i radnika škole, postupanje prema imovini, da bi boravak u školi svima bio ugodniji.

Također vas podsjećam na kulturno ponašanje izvan škole na putu do vaših kuća. Svojim ponašanjem predstavljate školu i svoju obitelj. Naročito se to odnosi na bacanje smeća. Stariji mještani Gornje Stubice se žale da učenici koji pješače kućama bacaju smeće (papir, vrećice, plastične boce) na povratku iz škole prema Humu Stubičkom, Slanom Potoku, Brezju, Jakšincu, Samcima, , Hrenicama, Volavcu, Orehovoj i Pasanskoj Gorici. Žao mi je da dobivamo takve pritužbe jer svakodnevno učite da se smeće baca u za to predviđene kante, ili u nedostatku istih spremi u torbu do dolaska kući. Vjerujem da ćete ubuduće još više pripaziti na to jer nam je svima u interesu ljepša i čišća Gornja Stubica.

objavio: Sanja Knezić   datum: 15. 1. 2014.