IZLET U ZAGREB

Dana 19.12.2008. bio je zadnji dan škole u 2008. godini. Toga dana učitelji nas nisu zadržavali u školi, već su nas poveli na izlet u grad Zagreb, na predstavu Gulliverova putovanja te u Muzej za umjetnost i obrt. Krenuli smo od športskog centra u pola deset.

Čim smo krenuli u autobusu je zavladalo ugodno i zabavno raspoloženje. Smijali smo se, razgovarali. Uz ugodno društvo naših prijatelja, put do Zagreba činio nam se tako kratak. Kad smo stigli, rastužili smo se jer je padala kiša koja nas je „zezala“ od jutra. Pred kazalištem smo morali potražiti svoje razrede te malo pričekati jer je predstava započela tek u 11 sati. Kad smo ušli u dvoranu, stvorila se gužva. Nakon nekog vremena, kad smo se udobno smjestili, sve se zamračilo i predstava je počela. U predstavi se govorilo o mornaru Gulliveru kojega je njegova posada ostavila u moru nakon velikog nevremena. Nakon toga, njega je zarobio kralj jer je mislio da im je neprijatelj. Kralj je shvatio da zapravo nije tako i da im on samo hoće pomoći, što je i dokazao jer je spasio dvorac od požara. Ali kraljica ne misli tako. Ona ga želi ubiti, ali ne može jer nigdje ne postoji takav zakon. Kad Gulliver sazna da ga kraljevska obitelj želi ozlijediti i ubiti, on bježi i njegova posada ga nalazi.
Tu sjajnu predstavu svi su nagradili velikim pljeskom. Kad smo izašli iz dvorane, nadali smo se da više ne kiši, ali ubrzo smo se uvjerili u suprotno. Tada smo se svi razdvojili u grupice. Jedni su krenuli u muzej, a ostali u razgledavanje. Mi, učenici iz Huma i 8.a razreda, smo krenuli do Mc Donaldsa jer smo ogladnjeli. Nakon što smo nešto „prigrizli“, odšetali smo se do katedrale u kojoj smo se svi pomolili, a neki i ispovijedali. Kad smo se vratili do Trga bana Josipa Jelačića, učiteljice su nam dale sat slobodnog vremena. Većina ih se odlučila za kupnju darova za svoje bližnje, kojima će ih zasigurno ugodno iznenaditi za Božić. Neki učenici su bili sa učiteljima u knjižarama, raznim dućanima, šetnji po Ilici,...Zadivile su nas okićene ulice Zagreba. Taj sat vremena je prošao stvarno jako brzo pa smo se svi morali skupiti i krenuti u Muzej za umjetnost i obrt. U muzeju smo pogledali izložbu poznatog slikara Rembranta. Kroz muzej nas je vodio vodič. Vidjeli smo mnogo slika koje su nas zadivile. Većina njegovih grafika je veoma malog formata pa su postojale i uvećane verzije.
 U muzeju smo se zadržali oko sat vremena, a kad smo izašli već se polako počeo spuštati mrak. Krenuli smo do autobusa. Svi smo se smjestili i iščekivali kada ćemo stići kući. I tako je prošao još jedan izlet u kojem smo svi nešto naučili i koji ćemo pamtiti još neko vrijeme, dok se opet ne ponovi nešto slično.

ROBERTA HERCEG, 7. c

objavio: Valentina Đurek   datum: 19. 12. 2008.