PRIREDBA ZA KRAJ 1. POLUGODIŠTA

Svi se raduju zadnjem tjednu škole. Više se ne pišu ispiti, ne treba učiti. A tu je i priredba za kraj školske godine. U našoj školi, kao i uvijek, obilježili smo taj veseli trenutak kojem se ne radujemo samo zbog praznika, već zato jer nam dolaze i veliki blagdani, a to su Božić i Nova godina.

Dana 18.12.2008. nitko nije imao nastavu, ali smo svi bili obavezni doći u školu zbog božićne priredbe. Prvi sat smo svi bili sa svojim razrednicima u svojim razredima. Tamo smo plesali, pjevali, igrali se, razgovarali.... Jednom riječju, zabavljali se. Nakon tog druženja, svi smo žurno krenuli u kuhinju kako bismo nešto pojeli. U 10 sati počela je priredba.
Priredbu su vodili  naši učenici Dalibor Mucak i Katarina Klanjčić. Nakon uvodnih riječi počela je ta mala svečanost. Dramska grupa pripremila nam je jednu malu predstavu koja nam je poručila kako želje nisu glupe te da je lijepo kad netko nekome pošalje čestitku za Božić. Zatim nam je naš zbor, kojeg vodi učiteljica Marina Pakelj, otpjevao nekoliko pjesama koje smo svi sa velikim zanimanjem pažljivo poslušali. Učenici nižih razreda, također, su nas iznenadili svojom kratkom, ali lijepom predstavom u našim nošnjama. Kad su završili, naš školski zbor, otpjevao je još pjesmu Ljubljeni Jezušek, a zatim i uz pratnju tamburaša pjesmu O, pastiri čudo novo.
Kako se bližio kraj, ravnatelj Željko Popović poželio je svim učenicima,djelatnicima škole te roditeljima sve najbolje za nadolazeće blagdane. Za kraj smo se svi razveselili i otpjevali dobro poznatu pjesmu Zvončići. Tom pjesmom oprostili smo se od ove godine te si zaželjeli da nam iduća bude još bolja, sa puno zdravlja, dobrih ocjena te puno novih prijatelja.

ROBERTA HERCEG, 7. c

objavio: Valentina Đurek   datum: 18. 12. 2008.