PREZENTACIJA O VODI

Dana 28. listopada 2008. našu školu posjetila je gospođa dr. Cipriš iz Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije. Svi učenici od 1.-8. razreda imali su priliku pogledati prezentaciju o vodi. Prezentacija se održavala tijekom prva tri sata.

Saznali smo mnogo toga korisnog za naše zdravlje. Prezentacija je bila u animiranom obliku pa nam je to predavanje bilo još zanimljivije. Gopođa Cipriš nam je pokazala jedan filmić u kojem smo vidjeli kako se uništava i zagađuje voda te kako se voda analizira. Vidjeli smo neke vrste bakterija i virusa. Naučili smo gdje se sve nalaze bakterije, kako se razmnožavaju i kakve sve bolesti mogu uzrokovati. Uz to, saznali smo i mnoga svojstva vode. Mnoga mjesta su neočišćena pa zbog toga imamo i nečistu vodu. Zdravstveno neispravna voda najčešće izaziva bolesti probavnog sustava.
Za kraj nam je poručila da trebamo čuvati okoliš, odnosno prirodu jer nam o tome ovisi hoćemo li imati zdravstveno ispravnu vodu ili ne. A zamislite kako bi bilo da nemamo vode!?

ROBERTA HERCEG, 7. c
DALIBOR MUCAK, 6. a

objavio: Valentina Đurek   datum: 28. 10. 2008.