Gost: Zvonko Todorovski

16. 10. 2oo8. godine našu školu posjetio je književnik Zvonko Todorovski. Bio je to susret za učenike 7. razreda, a prisustvovali su i članovi novinarske grupe te neki učitelji.

Govorio nam je koliko dugo mu treba da napiše knjigu te ono najvažnije KAKO napisati zanimljivu knjigu, tko mu je uzor među književnicima, koja mu je najdraža knjiga, što je htio postati kao mali,... Uz to što piše romane za djecu, piše i scenarije za animirane filmove te dječje radioigre.
Osim knjiga za djecu, 2005. godine, objavio je i roman za odrasle Mandrač ili Čudesna pripovijest o Petru Hektoroviću. 2000. godine počeo se ozbiljnije baviti pisanjem i do danas je napisao osam knjiga. Za svoja djela dobio je i brojne nagrade. Prije tri tjedna završio je svoj roman „Mesićev prolaz“ u kojem se radnja zbiva u Koprivnici.
 No, to nije kraj njegovom pisanju, on piše „punom parom“ te će uskoro izdati još jednu od svojih zanimljivih, pustolovnih i poučnih romana. I za kraj što reći nego da se veselimo ponovnom susretu.

objavio: Valentina Đurek   datum: 24. 10. 2008.