Posjet petih razreda kazalištu Knap

Učenici petih razreda posjetili su 14. prosinca 2011. godine kazalište Knap. U njemu su gledali predstavu Dječaci Pavlove ulice  adaptiranu prema istoimenoj knjizi za djecu Ferenca Molnara.

Učenici petih razreda zaputili su se u srijedu, 14. prosinca 2011. g. u Zagreb kako bi prisustvovali predstavi Dječaci Pavlove ulice. Tu su predstavu glumci kazališta Knap napravili prema istoimenoj knjizi Ferenca Molnara koju učenici upravo u petom razredu čitaju za lektiru. Oni koji su knjigu već pročitali, mogli su uspoređivati sličnosti i razlike između predstave i originalne priče te odlučiti što im se više sviđa. One koji knjigu nisu čitali, taj zadatak tek čeka. U svakom slučaju, i jedni i drugi uživali su u dirljivoj priči o odrastanju, prijateljstvu, borbi  i odanosti , a nekima je tužan kraj priče izmamio i pokoju suzu u oku.

Predstava je imala i odgojnu poruku mladima,  a to je poruka protiv uličnog i školskog nasilja koje je, nažalost, postalo i previše često u našoj svakodnevici.

objavio: NIKOLINA FRUK   datum: 19. 12. 2011.