SVETI NIKOLA POSJETIO JE NAŠU ŠKOLU

....i pred našom stat će školom

jer smo dobri bili.......

Sveti Nikola je danas, 6.12.2011., u popodnevnim satima , posjetio našu matičnu školu i darivao učenike nižih razreda.

Veselje susreta svetog Nikole i učenika upriličeno je na zajedničkoj priredbi održanoj u 16.00 sati u holu naše škole. Priredbu su osmislile i uvježbale voditeljice dramsko-recitatorske grupe nižih razreda, folklorne skupine i malog zbora, a sudjelovale su i naše učenice gitaristkinje.

Priredba je bila vesela i razigrana, a vrhunac je bio dolazak svetog Nikole i Krampusa. Sveti je Nikola ispričao priču koja se dogodila jako davno, daleko od nas, prije puno godina, kada je siromašnom čovjeku pomogao da uda svoje tri kćeri tako što mu je za svaku, potajice i noću, ostavljao zlatnike. Ipak, dok ga je darivao i ostavljao novac za treću kćer, čovjek ga je pričekao i vidio tko je njegov dobročinitelj. Iako je obećao sv. Nikoli da će o tome šutjeti, to je obećanje prekršio. Možemo se našaliti, na našu sreću, jer i dan danas je to najsretniji dan za svu djecu. Uvečer, uoči blagdana svetog Nikole stavljaju svoje čizmice u prozor, a ujutro su one ispunjene slatkišima. U ponekoj se zna naći i šiba, koju ostavlja Krampus, da nas opominje da ne smijemo biti zločesti jedni spram drugima. Sami smo, u razgovoru sa svetim Nikolom, zaključili da su jedino naša dobrota i ljubav jedine i istinske vrijednosti koje nas približavaju  Bogu. A Bog stvori čovjeka na svoju sliku i priliku.

Zatim je sv. Nikola, u pratnji Krampusa, posjetio sve učenike nižih razreda u njhovim učionicama  i darivao ih poklonima koje je osigurala naša škola.

Sveti je Nikola također, tijekom jutra, posjetio i darivao učenike svih naših područnih škola.

Anita Razum, učiteljica RN

objavio: Anita Razum   datum: 6. 12. 2011.