Prezentacija rada DVD Gornja Stubica učenicima drugih i trećih razreda matične škole

Predstavnici DVD Gornja Stubica izveli su za  učenike drugih i trećih razreda matične škole u Gornjoj Stubici pokaznu vatrogasnu vježbu.

17.11.2011. izveli su je za učenike a, a 25.11.2011. za učenike b smjene.

Iako su dani bili magloviti i hladni učenici su spremno pohrlili prema školskom igralištu gdje su ih dočekali vatrogasci. O vatrogastvu i važnosti vatrogastva učenici su mnogo toga već i znali, spremno su sudjelovali u razgovoru i odmah se prihvatili brentača i šmrkova kako bi i oni isprobali što to i kako rade vatrogasci. Naravno, srećom, ni otvorenog požara ni vatre nije bilo, pa je taj rad izazvao ogromno veselje. Isprobali su i vatrogasne šljemove i zaista izgledali kao pravi vatrogasci.

Ugodno druženje nastavili smo u svojim učionicama uz sokove, krokiće i štapiće kojima su nas počastili naši vatrogasci.

Cilj je ove pokazne vježbe regrutiranje i uključivanje učenika u obuku za osposobljavanje u djelokrugu vatrogastva, naravno vodeći računa o njihovoj životnoj dobi i sposobnostima. Duga tradicija vatrogastva u gornjostubičkom kraju,nadamo se, da će ovime biti nastavljena. Znanja se stiču sukladno godinama, ali se humanost  i potreba pomaganja onima koji su ugroženi na bilo koji način, njeguje od prvih dječjih koraka.

Anita Razum, učiteljica RN

objavio: Anita Razum   datum: 29. 11. 2011.