Adventski sajam u dvorcu Oršić

U nedjelju je, 27. studenoga 2011., održan je adventski sajam u dvorcu Oršić u Gornjoj Stubici. Na svečanosti su sudjelovali mnogi izvođači, a među njima našli su se i učenici naše škole.

Dvorac Oršić ove je nedjelje okupio brojne izvođače i posjetiteljima predstavio bogat kulturno-zabavni program. Dvorcem se širilo predbožićno raspoloženje, pjevale su se božićne pjesme, a najmlađe je razveselio i sveti Nikola svojim darovima. Nažalost, darova nije bilo dovoljno za sve, ali je Nikola obećao da će uskoro posjetiti sve lijepo očišćene čizmice stavljene na prozor.

Posjetitelji su imali priliku razgledati tradicijske štandove te sudjelovati u muzičkoj radionici I licitari na bor. Školska se zadruga predstavila svojim proizvodima, a i ostali su izlagači predstavili tradicionalne proizvode poput licitara te tradicionalnih jela i pića.

Zabavni je program bio raznovrstan, a u njemu su svoje mjesto pronašli i mladi glazbenici naše škole. U manifestaciji su sudjelovali tamburaški orkestar i pjevački zbor Osnovne škole Matije Gupca izmjenjujući instrumentalne i zajedničke izvedbe. Nakon paljenja adventske svijeće započeli su izvoditi svoj repertoar na kojem su se našle pjesme Himna zadrugara, Repa – klinček, Oko jene hiže, Zagorski tanec – šroteš, Visom leteć, Tiho, tiše, Sveti Niko i Krampus te Zvončići. Naravno da oni nisu bili jedini muzički izvođači, već su na adventskom slavlju nastupe imali i izvođači poput Local Jazz Comba, Maše Ciglenečki na flauti i Lee Petrovečki na gitari, orkestra gitara glazbene škole Bonar, pjevačkog zbora Bonar, Zvijezda mira iz Oroslavja te Ide Repar i Jurice Vugreka.

Uz glazbene točke mogla se pogledati i predstava kazališne družine Speculum.

David Haramustek, 7.a

objavio: Sanja Knezić   datum: 29. 11. 2011.