Susret s profesionalnom pripovjedačicom narodnih bajki

Svi učenici nižih razreda naše škole imali su priliku ove srijede otputovati u čudesni svijet bajki. Na tom putu vodila ih je gospođa Jasna Held jedina profesionalna pripovjedačica narodnih bajki u Hrvatskoj.

Gospođa Jasna stigla je k nama iz Dubrovnika. Naime, ona tamo boravi, ali uistinu živi u svijetu narodnih bajki. To jednostavno mora zaključiti svatko to čuje njezino pripovijedanje. Kako inače objasniti osjećaj da slušate priču od nekog tko je stvarno vidio to što se najmlađem bratu Ivanu, kraljevni, maloj vili, pjetliću i koki ili Vasilisi Prekrasnoj dogodilo?

Otvorenih očiju i ušiju učenici su pratili njezine nastupe, održala je ih je dva u matičnoj školi i jedan u PŠ Sveti Matej, i svaki put školski sat nam je prekratko trajao. Uistinu smo uživali, nahranili svoju dušu i jedino što nam preostaje jest poželjeti da je uskoro put opet nanese u našu školu.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 20. 10. 2011.