Aktivnost obilježavanja Tjedna cjeloživotnog učenja

Povodom Tjedna cjeloživotnog učenja, 8.-15.9.2011., koji se već 5. godinu obilježava u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih u našoj školi održano je predavanje i radionica na temu Informacijska pismenost.

Na sjednici Učiteljskog vijeća u utorak, 13.9. školska knjižničarka Ines Krušelj-Vidas održala je predavanje i radionicu za učitelje naše škole. Kako je glavni cilj ovogodišnjeg Tjedna bio ukazati na raznolikost učenja te usmjeriti pozornost na ključne kompetencije, predavanjem i radionicom obrađena je Informacijska pismenost. To je vještina bez koje je teško zamisliv život čovjeka 21. stoljeća jer uključuje dvije temeljne kompetencije: učiti kako učiti i digitalnu kompetenciju.

Ovom aktivnošću naša škola jedina od svih osnovnih škola u Krapinsko-zagorskoj županiji odazvala se pozivu Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih koja je ove godine posebno apelirala na školske ustanove da pod motom ...A kako učiš ti? prorade na podizanju svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja.

Više na: http://www.cjelozivotno-ucenje.hr/dogadjanja/krapinsko-zagorska-zupanija.aspx

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 15. 9. 2011.